""سال جهش تولید""
كامپيوتر

اسمیت ،کریستوفر .(Smith ,Christopher) خودآموز ادوب اکروبات 5 در 24 ساعت.ترجمه محمدرضا منصوری.تهران،نص،1382، (312 ص ).مصور.

 

دراین کتاب : قابلیت ها و مزایای نرم افزار Adobe Acrobat را مورد بررسی قرار داده است و فرض بر این است که خواننده آشنایی با سیستم های کامپیوتری و نرم افزار ها یی نظیر MS Word  و Excel و QuarKXPress و Page Maker دارد.که با استفاده از این نرم افزارها باید بتوانید اسناد خود را طراحی کنید تا با استفاده از مطالب این کتاب با ابزارهای Acrobat آشنا شده و نحوه تبدیل اسناد ایجاد شده به فایل های PDF را آموزش دیده و تجربه می کنید.

در این کتاب در هر ساعت یک بخش از برنامه Acrobat  بررسی می گردد و با مهارتهایی که در هر فصل خواهید آموخت می توانید اسناد PDF را برای وب یا چاپ در چاپگرهای تجاری و کاربرهای دیگر ایجاد کنید.

 

راسخی،جلیل.تشریح کامل مسائل سیگنال ها و سیستم ها اوپنهام –ویلسکی-نواب.با همکاری فرهاد آزادپور صالحی .تبریز،ستاره،1386، (639 ص (. مصور.

 

کتاب حاضر سعی دارد: تا ضمن ارائه یک راه حل گام به گام و کلاسیک ،دانشجویان عزیز را با تحلیل یک سیستم به طور کامل آشنا سازد . از ویپگی های دیگر این کتاب خودآموز بودن آن می باشد بدین ترتیب که دانشجویان را با مفاهیم پایه و اصلی درس آشنا ساخته سپس به بررسی راه حل آن می پردازد.و شامل حل کامل مسائل فصل های اول ،دوم،سوم،چهارم،پنجم،نهم ،دهم کتاب سیگنال ها و سیستم ها اپنهام –ویلسکی-نواب می باشد.و به تمرین و تحلیل مسائل متنوع پرداخته تا درک صحیح مفاهیم صورت پذیرد.

 

ریزو،تامس(Rizzo,Thomas) . SQL Server2005 برای حرفه ای ها . ترجمه کامران سیروسیان . تهران ، نص ،1387 ، (687ص). مصور .همراه CD.

در این کتاب: امکانات و ویژگی های جدید SQL Server 2005  را به صورت گام به گام و با استفاده از مثالهای متعدد مورد بحث و بررسی قرار گرفته است که متن کامل مثال ها و نمونه ها یی که در فصول مختلف این کتاب مورد بحث قرار گرفته در CD همراه کتاب قرار داردو بر حسب فصل های کتاب سازماندهی شده است .به تفصیل امکانات جدید زبان برنامه نویسی T-SQL ،استودیوی مدیریت SQL Server و نحوه استفاده از زبان های (NET . )، استفاده از سرویس های تحلیلی SQL Server ،نوع داده های جدید XML و نحوه استفاده از XQuery و امکانات جدید امنیتی و نحوه استفاده از ابزار های متنوع SQL SERVER 2005   مورد بحث و بررسی قرار گرفته است.

 

ویلیس،تیرون (Willis,Thearon) . پایگاه داده ها با ویژوال بیسیک 2005  .  ترجمه کامران سیروسیان. تهران، نص،1387 ،(680 ص) .مصور.همراه CD.

این کتاب ، یک کتاب مرجه نیست بلکه یک کناب درسی است که به آموزش مفاهیم و مهارت های لازم برای نوشتن برنامه های پایگاه داده ها در VB2005 می پردازد.بر نحوه بکارگیری ADO.NET  برای دسترسی به پایگاه داده ای رابطه ای و انجام عملیات بر روی داده های آنها تاکید دارد.بخصوص نحوه استفاده از تامین کننده  OLE DB برای دسترسی  به پایگاه داده های اکسس ،نحوه دسترسی به پایگاه  داده های SQLSERVER  و نحوه دسترسی به پایگاه داده های اوراکل را به تفصیل آموزش می دهد و نحوه دسترسی به داده ها ،از درون برنامه های کاربردی ویندوزی و تحت وب و سرویس های وب را فرا خواهید گرفت.البته همراه با مثال ها و تمرین های متفاوت ،همچنین مهارت های لازم برای نوشتن برنامه های کاربردی پایگاه داده ها را به دست خواهید آورد.در هر فصل از این کتاب نحوه نوشتن بخشی از یک برنامه کاربردی پایگاه داده ها بررسی خواهد شدبه همین دلیل در انتهای کتاب یک برنامه کاربردی کامل را در اختیار خواهید داشت که دارای همه امکانات اساسی برنامه های کاربردی پایگاه داده ها است.

 

 

جعفری،محمدرضا .دوره های ICT  کامپیوتر برای کودکان و نوجوانان  . تهران،نوپردازان ،1386،(102 ص) . مصور.جدول.

 

این کتاب: راهنمای آموزشی دوره های ICT کامپیوتر برای کودکان و نوجوانان است. همراه تصاویر و متن ساده در 8 فصل به معرفی و آموزش  بسته نرم افزاری Microsoft Office  می پردازد

 

 

 

درویشی،محمدمهدی. راهنمای جامع LabView  زبان برنامه نویسی گرافیکی . تهران ، آفرنگ ،1389 ، (416 ص) . مصور.جدول.نمودار. واژه نامه . به همراه CD.

این کتاب: به معرفی و آموزش نرم افزار LabVIEW که یک زبان برنامه نویسی گرافیکی ،قدرتمند و قابل انعطاف جهت تجزیه و تحلیل سیستم های اندازه گیری است.که توانایی بالایی در ایجاد ارتباط با کاربران خود داردو در حقیقت یک واسط ارتباطی است که بین کامپیوتر و کمیت های اندازه گیری شونده ارتباط برقرار می کند.از دیگر وجوه تمایز آن برنامه های آماده این نرم افزار است که به کاربر اجازه می دهد تا از آن استفاده نماید و توانایی بالای آن در زمینه ریاضیات و ارتباط با نرم افزار های دیگر ی نظیر MATLAB و صفحات گسترده قابل ذکر است.به همراه کتاب یک DVD وجود دارد که نسخه کامل و بدون محدودیت نرم افزار به همراه راهنمای تصویری نصب ،فایل های PDF آموزشی نرم افزار،برنامه تکمیل شده مثال ها و تمرین های کتاب به تفکیک فصول در پوشه های مجزا را عرضه می نماید.

 

آگروال،ویدیا ورات. برنامه نویسی پایگاه داده ها با C#2008: از مبتدی تا حرفه ای .ترجمه کامران سیروسیان .تهران ، نص ،1388 ،(456  ص ).مصور.جدول.به همراه CD.

 

این کتاب به visual studio 2008 ، SQLserver 2005،2008 C#،Linq و ADO.NET  ، همچنین مفاهیم بنیادی پایگاه های داده پرداخته و در هر فصل مفاهیم و ابزارهای لازم را همراه با مثال های عملی فراوان و از دیدگاههای مختلف بررسی می کندقابل ذکر است مطالب هر بخش پایه مطالب بخش های بعدی را تشکیل می دهد.

 

ولیانگ ، لوک . طراحی وب با PHP و MYSQL .ترجمه رضا ابراهیمی . تهران ، نص ،1387 ،(688 ص).مصور.جدول.به همراه CD.

 

در این کتاب با نحوه ساختن سایت های وب با استفاده از دو ابزار PHP و MYSQL آشنا می شوید.PHP یک زبان برنامه نویسی روی سرور است که در طراحی صفحات وب کاربرد دارد.MYSQL هم یک سیستم مدیریت پایگاه داده رابطه ای است که امکان ذخیره داده ها ،جستجوی اطلاعات و مرتب کردن و بازیابی آنها را فراهم می آورد.

 

© tvto-itc.ir . All rights reserved.