""سال جهش تولید""
فني

 رضوي پناه ، جعفر . راهنماي جامع Win CC .تهران ،آفرنگ ،1387، 352 ص.مصور.جدول.

 

دراین كتاب: به جنبه هاي كاربردي نرم افزار WINCC پرداخته شده كه براي ايجاد HMI به كار مي رود. اين نرم افزار از طريق ماژول هاي ارتباطي با PLC ارتباط برقرار مي كند و اطلاعات فرآيند را از آن مي گيرد و آنها را بصورت گرافيكي نمايش مي دهد.

فرخ آبادي ،رامك .درودگري پيشرفته . تهران،فدك ايساتيس،1388، 388ص. مصور.

 

 

کتاب حاضر :   از سري كتاب هاي صنايع چوب و مبلمان است كه مطالب آن بر اساس آخرين استانداردهاي بين المللي و جديدترين كتاب هاي مطرح در اين زمينه تهيه و تدوين شده است.

بدیع، کامبیز . هنر تدريس . تهران، روان،1388 ،(192 ص) .  جدول.نمودار.

 

 

هدف اصلي این کتاب ، آشنا كردن خوانندگان با مجموعه اي از دانش ،معرفت و مهارت در مورد طراحي برنامه درسي با تاكيد بر مفاهيم تدريس و يادگيري و كلاس داري است.

محمود ،ساعتچي.چگونه مصاحبه كنيم؟چگونه مصاحبه شويم؟ .تهران،نشر ويرايش،1387،(62 ص) .

 

این کتاب: به سه بخش تقسيم شده است در بخش اول به انواع مصاحبه و مراحل مختلف اجراي آن اشاره دارد كه بطور كلي مهارت اينكه چگونه مصاحبه كنيم را به ما مي دهد. در بخش دوم به چگونگي كسب آمادگي براي شركت در مصاحبه استخدامي مي پردازد. در پايان نمونه هايي از جلسات مصاحبه مطبوعاتي آورده شده است.

 

دعائي ،حبيب اله . سيستم هاي خريد،مديريت انبارداري و توزيع  . مشهد ، بيان هدايت نور ،1387 ،(328 ص). جدول.نمودار.

 

این کتاب: در مورد خريد از ديدگاه اسلام –برنامه ريزي خريد نقش استاندارد –سيستم هاي خريد دولتي –مديريت انبارداري – توزيع كالا – تجارت الكترونيك بحث و بررسي مي نمايد.

كاكاوند ،عليرضا. اختلال هاي يادگيري (از نظريه تا عمل) . تهران ، ارسباران ،1388 ، (160 ص) .نمودار.

 

این کتاب  به معرفي حوزه اختلالهاي يادگيري و قلمرو آن مي پردازد و رويكردهاي درماني مختلف براي رويارويي با اين گروه از كودكان را معرفي مي كند و راهكارهايي را به والدين و معلمان ،جهت حل و فصل مشكلات كودكان و دانش آموزان معرفي مي نمايد.

مدبري ،سلمان. تكنولوژي فرايندهاي جوشكاري مشتمل بر:ايمني و ابزارشناسي در جوشكاري ... . تهران ، نشر علوم معروف ،1388 ، ج. مصور.جدول.نمودار.

 

این کتاب  با هدف تداوم در يادگيري براي تمام فراگيران و همچنين براي افرادي كه داراي محدوديت زماني هستند و خود را براي آزمون هاي مختلف جوشكاري آماده مي سازند توصيه مي گردد.

اكبري زنجاني ،جمشيد. دانش حرفه اي جوشكاران .تهران ، سيماي دانش:آذر ،1387 ،(593 ص).

 

این کتاب : جهت جوشكاران رشته هاي مختلف تدوين گرديده است و چهار مبحث مهم در جوشكاري را بررسي مي نمايد كه شامل : تكنولو‍ژي جوشكاري متالورژي جوشكاري طراحي و ساخت و كنترل كيفيب  مي باشد.

سامر ،جان جي ، محصولات لاستيكي،راهنماي طراحي،توليد و تست .ترجمه حامد آهنگر دارايي . تهران ، دايره صنعت :طراح  ،1389 ،(176 ص).مصور.جدول .نمودار.

 

در این کتاب  به طراحي – ساخت و تست محصولات لاستيكي و همچنين استفاده از رايانه و FEA در صنعت لاستيك پرداخته شده است.

جردن ،والتر . طراحي تلرانسها براي مهندسان و طراحان  . مترجم سيد رامين كابلي. تهران ، دايره صنعت ،1389 ،(268 ص).مصور.جدول.نمودار.

 

موضوع  این کتاب  آموزش مبحث تلرانسها مي باشد ،تمام آنچه كه در تلرانس گذاري تاثير مي گذارد و نيز مفاهيم اصلي آن بررسي مي گردد.و به تشريح ابتدايي تلرانسها پرداخته و اينكه چگونه تلرانسها را ثبت كنيد تا نقشه واضح و گويا باشد.

مک نامارا،سارا . تكنولوژي شيرهاي هيدروليكي منطقي(كارتريجها) .تهران ، دايره صنعت:طراح ،1388 ،(128 ص).جدول.نمودار.مصور.

 

در این کتاب  شيرهاي منطقي ،اصول اوليه استفاده از آنها،عملكرد هاي مختلف شيرهاي منطقي در مدارهاي هيدروليكي ، مثال هاي كاربردي و صنعتي همچنين اصول طراحي مدارهاي هيدروليكي با استفاده از شيرهاي منطقي با زباني ساده توضيح داده شده است و همچنين بعنوان مرجع در زمينه شيرهاي هيدروليكي منطقي ياد كرد.

انجمن جوشكاري آمريكا AWS . اصول بازرسي جوش . ترجمه امير خاكزاد. تهران ، كاروان حله  ،1388 ،(259 ص).

 

این کتاب  يك مرجع آموزشي است و براي شخصي در نظر گرفته شده است كه به كار بازرسي جوش اشتغال داشته باشد ، و مي خواهد كليات بازرسي جوش را مرور نمايد.

گرگوري ،اي ،ان.علائم جوشكاري"مفاهيم و نحوه نمايش در نقشه ها ". تهران ، دايره صنعت ،1388 ،(82 ص).مصور.جدول.

 

 

این کتاب :  منبع جامعي در زمينه مقايسه استاندارد هاي ISO   و  AWS به طور همزمان است و راهنماي خوبي جهت شناخت و استفاده اصطلاحات جوش و نمايش فرآيند جوش به صورت علائم و سنبل هاي استاندارد مي باشد.

اوچارسكي،دبليو.ا مقدمه اي بر متالورژي جوشكاري. تهران . نوپردازان .1386 .(180 ص).مصور.

 

در این کتاب  بعضي از فاكتورهاي مهم در جوشكاري فلزات تشريح شده همچنين در توسعه توانمندي هاي صنعت جوشكاري ياري مي دهد.

وينچل ،ويليام. بازرسي و اندازه گيري در ساخت و توليد :راهكارهاي نوين براي برنامه ريزي و بهبود مستمر. تهران ، نوپردازان ،1384 ،(196 ص).مصور.جدول.نمودار.

 

از آنجايي كه بازرسي و اندازه گيري مكمل يكديگر هستند در اين كتاب بطور مفصل به اين دو موضوع پرداخته شده در پايان نرم افزارهاي اندازه گيري معرفي  و آموزش داده مي شوند.

فيض،داود. نقش بسته بندي در بازاريابي . سمنان ، دانشگاه سمنان ،1387 ،(234 ص).مصور.

 

در این کتاب  مباحث بسته بندي به صورت جامع مطرح شده و در جهت توسعه و پيشبرد صنعت بسته بندي در كشور تدوين گرديده است.زيرا بسته بندي به عنوان فروشنده خاموش ،در بازاريابي از اهميت و جايگاه ويژه اي بر خوردار است.

بلانت،جين . ايمني  و بهداشت در جوشكاري و فرآيند هاي مربوطه  . تهران ، دايره صنعت(با همكاري نشر طراح)،1389  ، (233 ص).

 

در این کتاب  الزامات ايمني اساسي و سپس خطرات مخصوصي كه در محيط هاي جوشكاري يافت مي شوند توصيف و راهكارهاي مورد قبول ارائه مي گردد و بيشتر روي دو تكنولوژي اتصال متمركز مي باشد و خطرات كليدي مربوطه را مورد بحث قرار مي دهد.

شرعيات،محمد . اصول طراحي و تحليل سازه بدنه خودرو . تهران ، دانشگاه صنعتي خواجه نصيرالدين طوسي ،1388 ، (348 ص).مصور.جدول.نمودار.

 

در این کتاب  ابتدا تحليل هاي گوناگوني كه در ارتباط با سيستم هاي  تعليق –ترمز-فرمان-بدنه – نيروي محركه مطرح  مي باشدكه به همراه نرم افزار هاي متناظر در صنعت خودرو معرفي شده اند و سپس اجزاء كلي تشكيل دهنده سازه و بدنه خودرو و پس از آن جزئيات طراحي اجزاء خودرو و انتخاب مواد بهينه براي اجزاء خودرو و تحليل خستگي و تخمين عمر اجزاء در بارهاي اتفاقي بررسي گرديده است.

دجله دوست،غلامرضا . آموزش در آزمون كتاب جامع اتومكانيك  . تهران ، فدك ايساتيس ،1382 ،(252 ص).مصور. جدول.

 

این کتاب در حين آزمون ،آموزش كامل تعمير اتومبيل هاي سواري را بر طبق استاندارد درجه 2 سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور به تفكيك قطعات در اختيار فراگير قرار مي دهد.

ملكيان، علي اصغر . تعمير اتومبيلهاي سواري (هزار سئوال و جواب) . تهران ، صفار ،1384 ،(192 ص).مصور.

 

کتاب حاضر سئوال و جواب در مورد تعميير و نگهداري اتومبيل هاي سواري است.

ملكيان، علي اصغر . آموزش قطعه شناسي فني خودرو . تهران ، صفار ،1388 ،(200 ص).مصور.

 

 

این کتاب  راهنماي آموزشي قطعات اتومبيل ها مي باشد بانضمام پرسش و پاسخ ها و آزمون ها و تمرين ها ي مربوطه است.

جمشيدي ،ابوالفضل . آموزش تصويربرداري عمومي   . تهران ، تخت سليمان  ،1385 ،(368 ص).مصور.نمودار.

 

این کتاب : مطابق با استاندارد آموزش تصويربرداري سازمان فني و حرفه اي گردآوري شده است.يك راهنماي آموزشي فيلمبرداري مي باشد.

 

© tvto-itc.ir . All rights reserved.